info@is-mic.com

0(216) 519 4898

C) MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ (OUTSOURCING)

Müşavirlik (Outsourcing) Hizmetlerini sunarken, temel yaklaşım’ımız, fark gözetmeksizin tüm müşterilerimizle işbirliği içinde ve aidiyet duygusu ile onların ihtiyaçlarını göz önünde tutarak, esnek ve uyumlu bir yapı doğrultusunda,  ihtiyaçlarını karşılamak ve buna göre hareket ederek hizmet vermektir. Bunu yaparken müşterimizin işini, kendi işimiz gibi benimsemekteyiz.

Finans & Muhasebe Yapılandırma Hizmetleri·       
Defter Tutma, Muhasebe Hizmetleri,
·       
Beyanname İmzalama,
Gönderme ve Diğer Vergi Dairesi İşlemleri,
Sosyal Güvenlik Kurumu ve İş Kanunu Gereği işlemler ve Bildirgeler,
Yönetim Raporlamaları ve Diğer Özel Amaçlı Finansal Yönetim Raporlamaları,
Muhasebe ve Muhasebe Sistemleri Danışmanlığı,
Şirket Ticaret Sicil İşlemleri ve Prosedürleri,
5746 sayılı Ar-Ge kanunu Ar-Ge Merkezi ve Tübitak Projeleri Muhasebesi,
Teknopark Muhasebesi,
Gayri Maddi Haklar Muhasebesi,
Maliyet Muhasebesi Danışmanlığı,

Nasıl bir insan güçlü bir nefes aldığında rahatlıyor, birkaç saniye bile nefes alamadığında korkulu rüyalar görmeye başlıyorsa, şirketlerde de durum bu biçimdedir. Şirketler çok karlı bile çalışsalar, nefes alamadıkları, yani nakit akış sistemlerini ve finanslarını ayarlayamadıkları zaman, çok büyük zorluklarla karşılaşmaya mahkumdurlar. Bu bağlamda, üretimden, satışa uzanan zincirde finans hemen hemen her zaman darboğaz yaşanabilecek en önemli noktadır.

Bu bilinçle, deneyimli ve tecrübeli ekibimiz ve değerli çözüm ortaklarımızla beraber, Finans departmanının performansının  (entegre çalışanlar, süreç ve sistemler) kalıcı bir şekilde geliştirilmesi için aşağıdaki konularda görüş vermekte ve beraber geliştirilen önerileri uygulamaya geçirmekteyiz.

Finans Departmanı’nın Etkinliği - Finansal süreçleri analiz eder ve şirketin finansal değer süreçlerini ortaya koyar ve Etkinliği Artırma projesi olarak kurgularız. Sunulan hizmetlerde finans sistemlerinin etkinliğinin ve ilgili operasyonel süreç, sistem ve uygulamaların iyileştirilmesine odaklanırız.

Finans Departmanı Benchmark -  Kantitatif (performans parametreleri) yöntemlerle finansalsüreçlerinizi analiz ederiz. Mevcut performansın en iyi örneklerle kıyaslanması için müşterilerimizle birlikte çalışırız. Karşılaştırma yapacağımız veri setleri, know – how’ı ile zenginleştirilmiş, sektörel bazda, şirketlerin bulunduğu veri setleridir. Şirketinizin, rakiplerine göre nerede durduğunu açık biçimde ortaya koyarız.

Finans Biriminde Dönüşüm - Finans biriminin bütünüyle dönüştürülmesi veya bütçeleme ve öngörü yapma gibi birbiriyle ilişkili süreçlerde dönüşümün gerçekleştirilmesini sağlarız. Daha önceden yoksa,  yıllık ve daha sonra da 3 yıllık bütçeleme sitemine geçeriz. Bütçeleme sistemi var ise, sağlıklı tahminlerin ve düzgün verilerin oluşma için gereken sistemleri kurarız. Finansal sistemleri ve verileri yalınlaştırarak, yöneticilerin her zaman büyük resmi net biçimde görmelerini sağlarız.

Online Benchmark, Senaryo Analizi, Şirket Değerleme ve Danışmanlık Önerisi formüle edecek Muhasebe hizmet yazılımımız “Hesaphane” şu başlıklarda müşterilerimize faydalı olacaktır.

1.     
Şirketlerin, mali analiz göstergelerini diğer firma, sektör, Ülke ve Dünya göstergeleri ile karşılaştırmalarına imkan tanımak amacıyla web tabanlı bir analiz aracıdır.
2.     Yazılım, Firmalara, Satış Karlılığı, Aktif Devir Hızı, Aktif Karlılığı vb. finansal göstergelerden oluşan 10 göstergeyi kullanarak, mali performanslarını izleyebilme ve sonuçlarını, sektör ortalamaları ve Dünyadaki halka açık benzer şirketlerin göstergeleri ile karşılaştırabilme imkanı sağlamaktadır.
3.     Firmalar bu analiz aracıyla, en son mali göstergelerini kullanarak mevcut durumlarını değerlendirebilecekleri gibi ileriki döneme ait hedeflerini kullanarak bir gelecek senaryo analizi de yapabileceklerdir.
4.     Yazılım, kullanıcılara yönlendirici tavsiyelerde de bulunacaktır. Göstergeleri sadece iyi/kötü olarak tanımlamak yerine dikkat edilmesi gerekli noktalar konusunda geliştirilecek algoritmayla danışmanlık önerilerinde bulunacaktır.
5.     Yazılım, ayrı bir modülle firmalara online şirket değerlemesi yapabilme imkanı sağlamaktadır.
6.     Yazılım, Hesaphane modeli ile Muhasebe hizmeti ile entegre edilebilecektir. Var olan muhasebecinizden aldığınız hizmetin üzerine entegre edilebileceği gibi bu sisteme dahil olan muhasebeci ağından da muhasebe hizmeti almanıza olanak tanıyacaktır.

Ayrıca, Muhasebe birimlerinde çözüm ortaklarımızla beraber,·      
Farklı sektörlerdeki deneyim ve birikimimizle uygulanabilir vergi planlama modelleri geliştiririz
      
Hedeflerinize başarı ile ulaşmanız için etkin vergi stratejileri belirleriz
    
Mevzuattaki son değişikliklerden sizi anında haberdar ederek enerjinizin yalnızca işinize yoğunlaşmasını sağlarız
Devletin teşvik ve yardımlarından, en etkin biçimde nasıl yararlanabileceğiniz planlamasını ve uygulamasını yaparız.

E-bültenimize üye olun

Bizimle İletişime Geçin

Bizimle İletişime Geçin :

YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER YÖNETİM DANIŞMANLIĞI LTD. ŞTİ.

Adres Cevizli Mh. Zuhal Cad. No 46/C
Ritim İstanbul AVM A3 Blok K:3 D:12
P.K: 34846 Maltepe/İstanbul
Telefon 0 216 519 4898
0 532 799 1432
Email info@is-mic.com
Takip Edin