info@is-mic.com

0(216) 519 4898

K-2) Gayrimenkul Proje Geliştirme Hizmetleri

Medeni Kanunu’ muza göre Taşınmaz & Gayrimenkul mülkiyetinin konusu, yerinde sabit olan şeyler (nesneler) olarak tarif edilmektedir. Taşınmaz mülkiyetinin geçerli olması için tapuya tescil edilmesi zorunluluğu getirilmiştir. 

Geniş anlamda gayrimenkul, bir arazi üzerindeki ayrılmaz nitelikteki bina vb. yapıların tamamını kapsayan yasal bir tanımdır. Taşınmaz (Gayrimenkul) mülkiyetinin konusu nesneler, arazi, tapu kütüğünde bağımsız ve sürekli olarak yazılan haklar (örneğin, kat mülkiyeti, irtifak hakları) ve madenler olarak belirtilmektedir. Arazi, arsa, tarla, konut, ev, daire, iş yeri taşınmaz kavramı altında anlatılmaktadır.

Arazi ve Bina Geliştirme işlerimizin tümünü Gayrimenkul & Taşınmaz projesi geliştirme işi olarak değerlendirmekteyiz. Arazi ve Bina Geliştirme kısaca Gayrimenkul & Taşınmaz Projesi Geliştirme, 
Taşınmaz yenileme, 
1) Boş bulunan taşınmazların yeniden kiraya verilmesinden 
2) Ham arazilerin satın alındıktan sonra parsellenerek satılmasına kadar birçok işi içine alan bir kavramdır. 

Arazi ve Bina geliştiricisi olarak aşağıda hizmetleri sunmaktayız. 
*  Arsa, 
*  Konut, 
*  İşyeri (ofisler),
*  Endüstriyel 
*  Küçük ticaret yerleridir 

Gayrimenkul & Taşınmaz Geliştirme projesinin başlama aşamasından, bitme aşamasına kadar, geliştirmenin yapılacağı bir arazinin bulunması, fizibilite çalışmaları, gerekli kişi veya kuruluşlarla bağlantıların yapılması, alternatif projelerin tasarımı, pazar araştırmaları, projenin finansmanı, yüklenicilerle çalışılması, parselasyon sonucunda ortaya çıkan arsaların, taşınmaz yönetiminden ve ürünlerin satışından oluşur. 

Her arazi parçası bulunduğu lokalde ve genelde kendine özgü bir özeliğe ve değere sahiptir.Üzerine inşa edilecek yapının (ofis, konut, avm, vb) değer katacağı ve genel ciroda farklılaşma getireceği açıktır. Malumunuz olduğu üzere, ciro değerinin olumlu yada olumsuz olarak hangi oranda etkileneceği, lokalde ve geneldeki spekülatif ve manipüle hareketler gözlemlenerek, finansal ve analiz teknik metotları ile belirlenir. Spekülasyonların ve maniplelerin pazarlama üzerindeki izdüşümleri genel cirosal değerinde azalma veya artışlar yaratacağı açıktır. Binalar kısmen veya tamamen talep sahiplerine satılır veya nakit akışı sağlanması amacıyla kiraya verilir. 

Özetlemek gerekirse, Arsa temini ve geliştirilmesi aşamasından, bu arsa üzerine yapılandırılacak projenin yapım süreci ve satışına kadar tüm basamaklardaki danışmanlık hizmetlerini kapsar.

E-bültenimize üye olun

Bizimle İletişime Geçin

Bizimle İletişime Geçin :

YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER YÖNETİM DANIŞMANLIĞI LTD. ŞTİ.

Adres Cevizli Mh. Zuhal Cad. No 46/C
Ritim İstanbul AVM A3 Blok K:3 D:12
P.K: 34846 Maltepe/İstanbul
Telefon 0 216 519 4898
0 532 799 1432
Email info@is-mic.com
Takip Edin