info@is-mic.com

0(216) 519 4898

BASIN ODASI

Uludağ Ekonomi Zirvesi

Türkiye’nin en önemli iş ve ekonomi buluşması Uludağ Ekonomi Zirvesi, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından 2012 yılından bu yana organize ediliyor. Her yıl Dünya’dan ve Türkiye’den bir birinden değerli konuşmacıların ve iş insanlarının katıldığı zirveye, ISMIC CEO su Murat Baytan da izleyici olarak katıldı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Başbakan Eski Yardımcısı Ali Babacan, Nouriel Roubini, Marc Faber, Muhtar Kent, Hamdi Ulukaya, Christian Wulff, Jack Straw, Fatih Terim, Kai Georg Diekmann, Jared Cohen, Jean Claude Trichet, Begümhan Doğan Faralyalı, Ali Sabancı, Bülent Eczacıbaşı, Andy Grignon, Ali Koç, Emine Kamışlı, Simon Calder, Darrel West, Mark Mulloch-Brown, Ali Kibar, Cem Boyner, Hüsnü Özyeğin ve daha birçok değerli isim Zirve’nin konuşmacıları arasında yer aldı.

Türkiye’den ve Dünya’dan bir çok kişinin ilgiyle takip ettiği zirve’de, sanayiden ticarete, üretimden perakendeye, finanstan eğitime kadar pek çok sektörün rekabetçiliğini sürdürebilmesi ve verimliliğini artırabilmesi adına yapılması gerekenler tartışıldı. Global ve yerel konuların tartışıldığı, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin 8.cisi, 22-23 Mart 2018 tarihinde düzenlendi.
13.Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi

Junior Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Haktan Öztunalı, fuara bu sene 50'den fazla firmanın katılacağını belirterek, Körfez bölgesinden yatırımcıların ve bireysel alıcıların büyük bir ilgi göstermesini beklediklerini söyledi.

Türk gayrimenkul sektörü ile Körfez bölgesinden yatırımcıları, acenteleri ve bireysel alıcıları buluşturan 13.Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi 23-24 Mart tarihlerinde Hilton Convention Center'da düzenlendi. ISMIC ninde katıldığı, Arab Türk İş Adamları ve Yatırımcılar Derneği ana sponsorluğunda düzenlenen fuara 51 firma toplam 270 proje ile katılırken, ziyaretçi sayısının 7 bini aştığı öngörülüyor.

Fuar kapsamında düzenlenecek Arap-Türk Zirvesi’nde de Körfez ülkeleri ve Arap dünyasından gelen yatırımcıların Türk firmalarla milyon dolarlık iş bağlantıları yapmaları bekleniyor. Ayrıca fuarda Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından konut ve yatırım yapan Araplara vatandaşlık hakları anlatılacak.

Fuarın Türk gayrimenkul sektörü ile Körfez sermayesini tek bir platformda buluşturduğuna işaret eden Öztunalı, "Körfez sermayesinin yanında, Azerbaycan, Almanya, Rusya, İngiltere, Hollanda ve Bosna Hersek'ten de alıcılar gelecek. Ayrıca Türkiye'de yaşayan Araplardan da katılım bekliyoruz. Türkiye'de konut alımında vatandaşlık şartının 250 bin dolara düşürülmesi ülkemizdeki gayrimenkullere yabancı ilgisini artırdı. Bu ilginin fuara da yansıyacağını düşünüyoruz" dedi. Öztunalı, bu sene özellikle Suudi Arabistan, İran, Irak, Suriye, Fas ve Tunus'tan yoğun bir katılım beklediklerine işaret etti.

Arab Türk İş Adamları ve Yatırımcılar Derneği Başkanı İsmail Altın de son dönemde Körfez sermayesinden Türkiye'ye çok büyük bir talep olduğuna dikkat çekti. Konut alımında vatandaşlık şartlarının kolaylaştırılması ile birlikte satışların çok arttığını ve geçtiğimiz yıl 40 bin adede dayandığını ifade eden Altın, "Körfez bölgesi için vatandaşlık ve pasaport çok önemli bir konu. Bu zirvede de 19 Körfez ülkesinden ticaret odalarına ve konsolosluklara vatandaşlık edinimi ile ilgili tüm bilgileri vereceğiz. Şimdiden fuara çok yüksek bir talep olduğunu gözlemliyoruz. Ayrıca Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'ın ülkedeki yabancılara yönelik vergileri artırıp sağlık ve eğitim maliyetlerini yükseltmesi, bu ülkelerden ciddi bir çıkışa neden oldu. Bu kaçıştan Türkiye olarak ciddi bir pay alabiliriz." dedi. Altın, tüm bu etkenler bir araya geldiğinde 2019 için yabancılara 45 bin konut satışına ve 15-20 milyar dolarlık hasılata ulaşılabileceğinin altını çizdi.
İstanbul Havalimanı ve Ticaret 4.0 Zirvesi

İstanbul Havalimanı ve Ticaret 4.0 Zirvesi, 20 Mart 2019 tarihinde Şişli Radisson Blu Hotel’de gerçekleşti. Zirvede e-ihracat ve e-ticaretin geleceği hakkında görüşler paylaşıldı. Katılımın yoğun olduğu zirve’de ISMIC e-ticaret konusu ile yakından ilgilendi.
  • İstanbul Havalimanı, Globalde Değişen Dengeler ve Ticaret 4.0
  • 2023 E-ihracat ve E-ticaret merkez üssü Türkiye
  • Lojistik ve Tedarik Zincirinin Dijital Devrimi
  • Neredeyiz ? Ne Yaptık ? Ne Yapıyoruz ?
  • Türkiye’den, Körfez Ülkelerine, E-İhracat, Lojistik, Kapıda Ödeme ve Dijital Pazarlama konuları konuşuldu.
TÜGEM Gayrimenkul Paneli

TÜGEM tarafından 26 Mart 2019 tarihinde organize edilen, Gayrimenkul Panelinde, sektörü yakından ilgilendiren, Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda, Mesleki Yeterlilik ve Yetki Belgeleri hakkında, aşağıda yer alan maddeler görüşülmüştür. Toplantı ve söyleşiye, ISMIC de iştirak etmiştir.

5 Haziran 2018 SALI Resmî GazeteSayı : 30442

YÖNETMELİK
Gümrük ve Ticaret Bakanlığından:

TAŞINMAZ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİK

Taşınmaz ticaretiyle iştigal edebilecek kişiler ve yetki belgesi MADDE 5
Yetki belgesi verilmesinde aranan şartlar MADDE 6
Yetki belgesinin verilmesi MADDE 7
Mesleki yeterlilik belgesi MADDE 10
Bilgi Sistemi ve ilan MADDE 11
İşletmelerde aranan şartlar MADDE 12
Taşınmaz ticaretine konu hizmetler MADDE 13
Taşınmaz ticaretinde uyulacak ilke ve kurallar MADDE 14
Yetkilendirme sözleşmesi MADDE 15
Alım satıma aracılık sözleşmesi MADDE 16
Kiralamaya aracılık sözleşmesi MADDE 17
Hizmet ortaklığı sözleşmesi MADDE 18
Taşınmaz gösterme belgesi MADDE 19
Hizmet bedeli MADDE 20
Ruhsatlandırma MADDE 21

Türkiye Finans Liderleri Zirvesi

CFO Summit 2019, Türkiye'nin finans, ekonomi alanında en önemli karar alıcılarına ve düşünce önderlerine ev sahipliği yaptığı programa,

Türkiye'nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO'ları Finans - Bankacılık sektörü orta ve üst düzey yöneticileri Finans - Ekonomi alanında uzman akademisyenler ve sektör danışmanları Finans - Ekonomi alanında uzman basın mensupları ve düşünce önderleri Finansal yönetim danışmanları Önde gelen ekonomist, stratejist ve sektör duayenleri nin yanı sıra, ISMIC adına CEO & CFO kimliğiyle Murat Baytan katıldı.

Yurtiçi ve küresel belirsizlik ortamında piyasaları ve yatırım enstrümanlarını analiz etmek her zamankin den daha zor. Sürdürülebilir rekabet, dijitalleşme ile birlikte hız, uyum ekseninde güçlü bir risk yönetim stratejisi gerektiriyor. Risk yönetimini etkin bir savunma mekanizmasının ilerisine değer odağına taşıyan şirketler rekabette öne çıkıyor. Risk ekosisteminin yetkinlik kümesi olarak tanımlanan CFO fonksiyonuna şüphesiz bu süreçte çok iş düşüyor.

Etkili ve verimli bir risk yönetiminde CFO fonksiyonunun rolüne dikkat çekmek amacıyla Fortune Türkiye ve Data Expert iş birliğinde yürütülen programın ana konuları,

Risklerin ve Belirsizliklerin Artışa Geçtiği Dünyada CFO'nun Önemi
Erdal Bahçıvan (Açılış Konuşması) / Yönetim Kurulu Başkanı, İSO

Değişen Finans Yönetiminde CFO'nun RolüMelikşah Utku / Genel Müdür, Albaraka TürkDijitalleşme ve GüvenÖmür Tan / Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı, QNB FinansbankFinansal Hizmetlerde Dijital DönüşümMeltem Bakiler Şahin / İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, Vodafone TürkiyeDalgalı Ekonomide Risk Yönetimi ve Yatırım PlanlamasıAdnan Nas (moderatör) / Yönetim Kurulu Başkanı, STFA Holding Ali Bilaloğlu / İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı, Doğuş Otomotiv Eren Kurşun / Ortak Avukat, Esin Avukatlık Ortaklığı Levent Yüksel / Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür, PepsiCo Türkiye Mehmet Ali Aydınlar / Yönetim Kurulu Başkanı, Acıbadem Sağlık Grubu Nevra Özhatay / CEO, Özgörkey HoldingDijital Finansın Geleceği: Yapay Zeka & Çeviklik & Siber GüvenlikCüneyt Toros (moderatör) / Yayın Direktörü, Fortune Türkiye  H. Emre Aydın / Ortak, FaturaLab Özgür Tokgöz Altun / İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, Vodafone Türkiye Soner Cesur / CEO & Yönetim Kurulu Üyesi, Arvato CRM Türkiye Tansu Yeğen / Avrupa Başkan Yardımcısı, UiPathYeniden Yapılandırma ve Dönüştürme Metin Canoğulları (moderatör) / Ülke Başkanı, EY Türkiye  Banu Kısakürek / Yönetici Direktörü, Goldman Sachs Çağdaş Demirağ / Genel Müdür, Türkiye Petrolleri Hilmi Güvenal / CEO, Hayat Varlık Murat Karabay / CEO, GlobtecUluslararası Ticaret Ortamında Rekabet ve BüyümeGökhan Nalbantoğlu (moderatör) / Bulut ve İş Çözümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, SAP Türkiye  Bülent Pehlivan / CFO, BSH Türkiye Cenk Alper / Sanayi Grup Başkanı, Sabancı Holding Görkem Elverici / Mali İşler Başkanı, Şişecam Topluluğu Haluk Dortluoğlu / İcra Kurulu Üyesi ve CFO, BİM Üzerine, yapılan söyleşilerde, güncel ve faydalı bilgilere temas edilmiştir.

E-bültenimize üye olun

Bizimle İletişime Geçin

Bizimle İletişime Geçin :

YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER YÖNETİM DANIŞMANLIĞI LTD. ŞTİ.

Adres Cevizli Mh. Zuhal Cad. No 46/C
Ritim İstanbul AVM A3 Blok K:3 D:12
P.K: 34846 Maltepe/İstanbul
Telefon 0 216 519 4898
0 532 799 1432
Email info@is-mic.com
Takip Edin